slideshow_photo_01.jpg

Get Adobe Flash player

Choose your country :

"Solar contributes to the energy independence at national, regional, local and individual levels."
Name
Subscribe to our newsletter
Receive all the latest news in your mailbox.

Czech RE Agency

 

Kontakt:

Sídlo agentury

Czech RE Agency, o.p.s.

Ceská agentura pro obnovitelné zdroje energie

 

Televizní 2618

756 61 Rožnov pod Radhoštěm

 

Tel: +420 575 750 090

Fax: +420 575 750 098

E-mail: info@czrea.org

Web: www.czrea.org

 

Kontaktní osoby

Nataliya Derevyanko

Tel: +420 222 512 764

E-mail: director@czrea.org

 

Kancelář v Praze - Vinohradech

Czech RE Agency, o.p.s.

Ceská agentura pro obnovitelné zdroje energie

Americká 17

120 00 Praha 2

 

Tel: +420 222 512 764

Fax: +420 222 512 774

E-mail: info@czrea.org

Web: www.czrea.org

 

Jan Pinos

E-mail: janpinos@centrum.cz

Czech Republic

Download country reports

2013        English       Czech
2012

English

Czech

2011

English

Czech

 

Vítejte

V roce 2002 začala v Rakousku národní osvětová kampaň "Den Slunce". Tato aktivita se rozvinula do celoevropské podoby, probíhající každý rok po několik týdnů. Evropské dny Slunce úspěšně podporují využití volného a neomezeného zdroje obnovitelné energie, který je dostupný všude a pro každého a jenž je možné využít k výrobě elektřiny stejně tak jako k vytápění a chlazení. Tento unikátní zdroj je samozřejmě Slunce.

K nevyčerpatelnému potenciálu sluneční energie patří sluneční světlo a teplo, vítr, vlny, proudící voda a biomasa. Tento potenciál představuje jedinou bezpečnou a dostupnou alternativu, která může zabránit ničivým dopadům využívání fosilních paliv a nastartovat nový životaschopný směr energetiky i celé ekonomiky, založený na ekologické šetrnosti, různorodosti a decentralizaci.

Evropské dny Slunce zvyšují povědomí veřejnosti o obnovitelných energiích. Akcí na místní úrovni se účastní stovky tisíc občanů. Průkopnické země, jako jsou Rakousko, Německo a Švýcarsko, stejně tak jako později přistoupivší Francie, Itálie a Španělsko chtějí předat své zkušenosti a pomoci rozšířit tuto akci dál. Evropské dny Slunce dny se tak odehrávají ve stále větším počtu zemí, takže v roce 2010 proběhlo na 6 600 akcí v 17 evropských zemích. Jejich pořadateli byly různé organizace, od výrobců solárních zařízení přes školy až po neziskové organizace a místní úřady.

Tato iniciativa spojuje významné hráče i jednotlivce podporující využívání sluneční energie. Evropské dny Slunce koordinuje Evropská federace pro fototermiku (ESTIF) v úzké spolupráci s Evropskou fotovolatickou asociací (EPIA) a podporuje je kolem 25 evropských i národních organizací.

Přijďte si prohlédnout obnovitelné zdroje energie zblízka! www.evropskednyslunce.cz.