slideshow_photo_11.jpg

Get Adobe Flash player

Choose your country :

"Europe's energy independence and security of supply starts with solar."
Name
Subscribe to our newsletter
Receive all the latest news in your mailbox.

EC BREC - Institute for Renewable Energy

 

Kontact

 

EC BREC

Institute for Renewable Energy

Mokotowska 4/6 str.

00-641 Warsaw

 

Tel: +48 22 825-46-52

Fax: +48 22 875 86 78

Website: www.ieo.pl

Website: www.slonecznedni.pl

E-mail: kontakt@slonecznedni.pl

Polska

Download country reports

2013 English Polski
2012 English Polski
2011 English Polski

 

Witamy na stronach kampanii Europejskie Słoneczne Dni!

 

W maju czeka na nas wiele słonecznych dni w ramach III edycji  Europejskich Słonecznych Dni !

W  Polsce już po raz trzeci organizowana jest kampania:  Europejskie Słoneczne Dni, która  w Europie trwa już od 2002r. Wydarzenia odbywać się będą w dniach 1 – 19 maja 2013 roku na terenie całej Polski i całej Europy.

 

Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych przyczyniło się do rozwoju  rynku mikroinstalacji  w Polsce, płacąc niższe rachunki za paliwa i energię, tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Ponadto, zaczyna przybywać też,  tych co inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne wprowadzające system energetyki prosumenckiej i ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek energii  do sieci elektroenergetycznej stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów”.

Celem Kampanii jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych  oraz  wzrost świadomości  ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. Koordynatorem Kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, który już teraz  serdecznie  zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Słonecznych Dni w 2013 roku. W  Europejskich Słonecznych Dniach udział wziąć może  każdy zainteresowany tematyką wykorzystania energii Słońca.

Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Gospodarki – Janusz Piechociński, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki  - Marek Woszczyk, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Bożena Lublińska-Kasprzak,  Prezes Zarządu  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej -  Małgorzata Skucha, Prezydent Torunia – Michał Zaleski oraz Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

Mecenasem tegorocznej kampanii jest Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A.

W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ponad 10 tys. osób w Polsce, a w całej Europie – ponad pół miliona. Podczas „słonecznych wydarzeń” organizowane są wystawy, targi, pikniki, festyny  oraz konkursy, szkolenia, konferencje, które przybliżają tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w sposób przyjazny i prosty dla każdego uczestnika.

Znajdź słoneczne wydarzenie blisko swojego domu http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen2013

Więcej informacji na stronie www.slonecznedni.pl

Zobacz galerię zdjęć z poprzednich edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni  http://www.slonecznedni.pl/galeria

Zapraszamy do udziału!